Reservedele til Ultima-TIG-Cut

Her kan du finde forskellige reservedele og tilbehør til vores Ultima-TIG-Cut. Hvis dét, du leder efter, ikke findes på denne side, så kontakt os venligst.

44520060

Afgraterklods

18480012

Aflastning Sort PG9

44520036

Afstands ring for fjeder

44520022

Afstandsskrue

44520019

Afstandsstykke til motor (4 stk.)

44529002

Afstivningsplade UT+CUT

44520038

Aksel f arm

44520109

Anløbstap i messing

88897900

Arb.bord Ultima-TIG-CUT

44520107

Arm for længdestop

44520206

Bagplade Cutterkonsol UTC110/220

44520005

Bagplade f.slibekonsol Cut

44496525

Bolt 5x25mm Links rustf.

40040610

Bolt Rustfri M6x10

40040670

Bolt Rustfri M6x70

44520024

Bolt til stick-out M10

44529001

Bordkonsol UT-CUT

44520017

Bøsning til skive

44491120

Bundprop til konsol W95/1-11-2

75520068

Cut arm

44490512

Diamantskive UT

44490513

Diamantskive UT 03 Grit 46

75522500

Dræn-/påfyldningsstuds

44520202

Driv nav cut UTC110/220

44520103

Drivtandhjul

75494000

Dunk slibevæske 5000 ml W95/1-40

75520023

Elektrodeholder Ultima-TIG

44520028

Fjeder f.stick-out ø8×42

44520037

Fjeder for arm 22,6 x Ø22,3 mm

75491200

Flaske slibevæske UT/Neutra 250 ml W95/1-12

44520058

Gevindstang

62189220

Gradskala UT-03

44520008

Gradskalabøsning

44493210

Greb BT16P M4x16 W95/1-32-1

44470029

Gummigennemføring ø9 mm (Ø6 x Ø9)

44520016

Gummiplade f.svøb

44520034

Håndtag cut

44491225

Hane til 5 L dunk

44520040

Indvendig leje YDER (BF 1007 LMB)

75520010

Interface modul UT110/220

44525158

Klemtang cut Ø0,8 mm

44525171

Klemtang cut Ø1,0 mm

44525172

Klemtang cut Ø2,0 mm

44525164

Klemtang cut Ø2,4 mm

44525173

Klemtang cut Ø3,0 mm

44525165

Klemtang cut Ø3,2 mm

44525174

Klemtang cut Ø4,0 mm

44525162

Klemtang cut. Ø1,6 mm

44511158

Klemtang NX Kort ø 0,8

44511171

Klemtang NX, kort, Ø1,0 mm

44511162

Klemtang NX, kort, Ø1,6 mm

44511172

Klemtang NX, kort, Ø2,0 mm

44511164

Klemtang NX, kort, Ø2,4 mm

44511173

Klemtang NX, kort, Ø3,0 mm

44511165

Klemtang NX, kort, Ø3,2 mm

44511174

Klemtang NX, kort, Ø4,0 mm

44510158

Klemtang NX/UT, Ø0,8 mm

44510171

Klemtang NX/UT, Ø1,0 mm

44510161

Klemtang NX/UT, Ø1,2 mm

44510163

Klemtang NX/UT, Ø1,5 mm

44510162

Klemtang NX/UT, Ø1,6 mm

44510172

Klemtang NX/UT, Ø2,0 mm

44510164

Klemtang NX/UT, Ø2,4 mm

44510173

Klemtang NX/UT, Ø3,0 mm

44510165

Klemtang NX/UT, Ø3,2 mm

44510174

Klemtang NX/UT, Ø4,0 mm

44520031

Konsol Cut

17110027

Kontakt 2pol-4pin

44520048

Kontramøtrik

44520021

Kul (2 stk.)

44494550

Låg til støvopsamler

74673520

Ledning 1,5’x200-Gul/grøn-6,3xø4

44520101

Leje til nav CUT

40110406

Maskinskrue M4x6

40310524

Maskinskrue Torx M4x12 DIN 7991 UH

44470124

Membrantylle Ø25mm

44490523

Metal spændeskive for tandhjul

44491711

Møbelhoved

75500168

Modul Cutter

44529004

Motor 230V UT-CUT

44520070

Nav for arm cut

44470211

O-ring 10×1 (NBR70) til pickup

44470329

O-ring 29,75×3,53 W95/1-11-3

44470312

O-ring Ø12×2,5 mm

44470216

O-ring Ø8×1 NBR70 f. aksel

44520026

Oliesmurt bronzeleje indvendig

44520027

Oliesmurt bronzeleje udvendig

44520023

Omløber til pen

44520126

Pakning til væskestandsskueglas 102 mm

44520045

Pal for Pickup

75500170

Pickup

75520021

Pickup-løsner

40310521

Pinolskrue M3x12 UH Torx A2

40310522

Pinolskrue M3x8 UH Torx A2

40310523

Pinolskrue M4x14 UH Torx A2

40310610

Pinolskrue M6x10

44490521

Plastskæreskive til cutter 60×1,2mm Ø20

44490522

Plasttandhjul til spindel

44492600

PVC-slange ø4×60 W95/1-26

44490901

Ramme Sort W95/1-92

44490520

Skæreskive til cutter 60×1,2,H20 4×1,5

44520020

Skaft til elektrodeholder

44520104

Skive f. drivtandhjul

40110511

Skrue M4x12 DIN 912

40320410

Skrue Torx kærv PH M4x10

40210620

Skrue Torx M6x20 rustfri

44520125

Skueglas f. væskestand

44510290

Skueglas NX

44490700

Skueglas W/95-1

44520000

Slibekonsol UT / UTC

75491301

Slibevæske konc. 250 ml

75491300

Slibevæske konc. 3 l giver 60 l

75491305

Slibevæske konc. 4,5 L til 90 liter

44492610

Smørenippelhætte SR1 W95/1-26-1

41530530

Spændeskive UT Ø5×30 mm

44520004

Spændskrue m.anslag

75520049

Spidsopsamler Ø2,5

75520050

Spidsopsamler Ø4,2

41110403

Stålmøtrik M4 FZB

41110605

Stålmøtrik M6 DIN 934-8 FZB

44520106

Stang f. længdestop

44520130

Stick-out bolt cut

41711106

Stjerneskive ø6

40310404

Stopskrue M4x6

40310406

Stopskrue M6x6

75494500

Støvopsamler inkl. væske (UT + W95/1-45)

44520047

Styr for elektrodeholder

40310520

Styre skrue for arm

71618960

Styreprint UT 110V-230V

44520215

Svøb

44520007

Tætningsbånd rustfri

44520010

Tætningsring til bagplade

44520009

Tætningsring til skueglas

41512304

Tallerkenskive Rustfri ø4

44520014

Ventilklap UT 20x20x1 2xM3

75520001

Vinkelindstiller

44492500

Vridbar Vinkel Ø6 mm 1/4″

Når du bestiller reservedele, så anbefaler vi, at du angiver serienummeret på din sliber.

Kontakt os

Har du spørgsmål til vores produkter eller andet? Så er du velkommen til at kontakte os via kontaktformular og e-mail eller ringe direkte til os. Vi glæder os til at høre fra dig.

Kontakt os

Gå ikke glip af

Tilmeld dig vores nyhedsbrev og få de seneste nyheder fra Inelco Grinders tilsendt på e-mail.

Bestil en gratis demo

Bestil en gratis demo Vores wolframslibere reducerer brugen af wolframelektroder med op til 50%. Er du interesseret i at få at vide, hvor meget du kan spare, og hvordan vores slibemaskiner kan opfylde dine svejsebehov? Indtast venligst dine oplysninger herunder, så sikrer vi, at du vil blive kontaktet af den nærmeste forhandler, som vil hjælpe dig med at finde den løsning, der passer bedst til dine behov.